All Products
-
Andrés AntonioHighly recommended product supplier very responsive. -
DavidPerfect product and high-quality service, thank the SUNPOK team. -
Mario HarrerAmazing hybrid system. Works perfect. Thanks Rainbow, your support is more than 100%. I only buy from Sunpok anymore. 5 star PLUS rating! -
Stanley UkaohaSunpok is the best marketer I have ever met, very polite, and always ready to render assistance at all times. -
Dain Thomasvery helpful and supportive. my first choice for any related products -
James LambrightTop Service, top Company!
Keywords [ wind solar hybrid power system ] match 897 Products.
Low Voltage 48V Lithium Ion Battery Phosphate CANBUS RS485 Communication
| Features: | Canbus / RS485 Communication |
|---|---|
| Type: | Lifepo4 Battery |
| Application: | Home Energy Storage |
48V Long Life LiFePO4 Rechargeable Li-Ion Lithium Ion Storage Battery
| Features: | Canbus / RS485 Communication |
|---|---|
| Type: | Lifepo4 Battery |
| Application: | Energy Storage Battery |
5kwh 10kwh 15kwh Energy Storage Lithium Battery 48v 100ah 200ah
| Type: | Lifepo4/Li-ion |
|---|---|
| Application: | Home Energy Storage |
| Warranty: | 10 Years |
Sunpok All-In-One ESS - Economical, Safe, & Convenient Operating Experience
| Product Name: | All In One ESS |
|---|---|
| Battery Capacity: | 48V 100Ah 200Ah |
| Battery Cycle Life: | 6000 Cycles |
Sunpok All-in-One ES Storage Battery: The Future of Energy Storage Unparalleled Reliability & Performance
| Product Name: | All In One ESS |
|---|---|
| Battery Capacity: | 48V 100AH 200AH 300AH |
| Battery Cycle Life: | 6000 Cycles |
6000 Cycles All In One ESS 48V 51.2V 100AH 200ah Energy Storage Battery And Inverter
| Product Name: | All In One ESS |
|---|---|
| Battery Capacity: | 48V 100AH 200AH 300AH |
| Battery Cycle Life: | 6000 Cycles |
Environmentally Friendly Lithium Ion Battery For Cycle 44-56Vdc Operation Voltage
| Life Time(25°C): | 20 Years |
|---|---|
| Weight: | 88Kg |
| Capacity: | 200Ah |
VDE Max.Charging Voltage 48V Lithium Ion Battery IP21 Enclosure Protection Rating 88Kg
| Lithium Battery Standard: | UL1642, IEC62619, UN38.3, MSDS,ROHS,CE-EMC |
|---|---|
| Life Time(25°C): | 20 Years |
| Max.charging Voltage: | 58.4Vdc |
High Performance Lithium Ion Battery With 20 Years Life Time And Max.Charging Voltage 58.4Vdc
| Capacity: | 200Ah |
|---|---|
| Weight: | 88Kg |
| Life Time(25°C): | 20 Years |
Long Lasting UL1642 Standard 48V Lithium Ion Battery 20 Year Life Time
| Operation Temperature: | -20°C To 60°C @60+/-25% Relative Humidity |
|---|---|
| Life Cycles(80% DOD, 25°C): | 8000 Cycles |
| Life Time(25°C): | 20 Years |

